kawiarnia artystyczna

kawiarnia artystyczna

Co jest uważane za wysokie ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi to ciśnienie wywierane przez krew obiegowej ze swoimi ścianach tętnic. Istnieją dwa fundamentalne numery, że lekarz będzie używać w celu oceny zdrowotność ciśnienia. Jeden numer jest rejestrowany, gdy serce pompy i wysyła falę krwi do swojego układu krążenia poprzez stosowanie naczyń krwionośnych. Drugi numer jest zapisany, gdy serce jest w spoczynku i system krążenia jest zrelaksowana.

Jest to połączenie tych dwóch liczb, które pomogą nam odpowiedzieć na pytanie: co jest uważane za wysokie ciśnienie krwi?

Pierwsza wartość, ciśnienie krwi, ponieważ wpływa do aorty z serca, określa się jako ciśnienie skurczowe. Drugi numer, ciśnienie, gdy komór serca odpocząć pomiędzy uderzeniami, jest rozkurczowe. Te są mierzone w milimetrach słupa rtęci (mm Hg). Wartość skurczowego zawsze będzie większa od dwóch.

Lekarz poinformuje ciśnienia skurczowego powyżej jako rozkurczowe, częściej wymienione jako ich numerów, takich jak ponad 80 120.

Jakie to wszystko cacy, ale co te wartości oznaczają? Co ważniejsze, co jest uważane za wysokie ciśnienie i co jest uważane za normalne ciśnienie?

Wierzcie lub nie, do pewnego stopnia, to wszystko zależy.

Na przykład, odczyty mogą się różnić w zależności od tego, kiedy wziąć pomiar, co robiłeś zanim podejmie swoją pomiar, jeśli czujesz stresujące, nawet jeśli już stojącej przez długi okres. Pełnego pęcherza lub palenia przed masz ciśnienie wzięte mogą wpływać na wyniki. Picie kawy wcześniej mogą również wpływać na wyniki.

Nadciśnienie tętnicze może się bardzo różnić od osoby, a co chwila. W rzeczywistości, zarówno skurczowego i rozkurczowego może się zmieniać nawet o 30 do 40 mm Hg. Niektórzy ludzie stają się tak zestresowany po prostu wizyty u lekarza, że ??może rzucić wyniki z walnięcie. Z tego powodu ważne jest, by lekarz mieć historię swoich wyników, więc jest coś porównać poszczególne numery.

Mając to na uwadze powyższe, 120/80 jest powszechnie uważany za punkt bazowy do normalnego ciśnienia.

Jeśli wyniki są zgodne z 140/90 lub wyższym, uznaje się to za wysokie ciśnienie lub nadciśnienie.

Jak wspomniano powyżej, istnieje wiele czynników, które mogą przejściowo wpłynąć na wyniki. Więc nie ma powodu do paniki, jeśli od czasu do czasu lekarz zapisuje wyniki, które są wyższe niż 140/90. Wskaźnik kluczem jest niezmiennie wysoki odczyt ciśnienia krwi, nie aberracja sporadyczne.

Artykuł dzięki: