kawa brazylijska

kawa brazylijska

Niskie sodu dieta – co dokładnie to znaczy, gdy coś mówi nisko sodu

Gdy próbuje podążać diecie niskosodowej, a nawet jeśli to tylko ogląda swoje dzienne spożycie sodu do zdrowszego trybu życia, często można zobaczyć określenie „niska sodu” lub odmiany to i może się zastanawiać, co to właściwie znaczy?

Oto definicje z jakiegoś wyjaśnienia, ile potrzeba, aby te szczególne warunki, http://pracowniaroslinna.pl/ogrody/zakladanie-ogrodow/ co właściwie chodzi.

Diecie niskosodowej: jest zwykle zalecane dzienne spożycie sodu mniejszej niż 2000 mg (miligramów) lub 2G (2 gramy) sodu dziennie. Oczywiście, nie są bardziej surowo ograniczone poziomy dieta 1800mg, 1500mg, 1000mg, 500mg, nawet 100mg dziennie.

Większość terminów nisko sodu odnoszą się w dwojaki sposób:

Niski sodu lub produktu żywnościowego pozostaje niski sód bez względu na to, ile jesz. Nie trzeba się oglądać kwotę można konsumować lub wielkość porcji. Na przykład, czarnej kawy lub zwykły mrożonej herbaty. Można spożywać tyle, ile chcesz, bez obawy o sodu.

Produkt lub żywność, która jest uważana za niskie sodu, w odniesieniu do wielkości porcji. Jeśli zużywają kwota większa niż sugerowana wielkość porcji, przy obsłudze może już być za niski sodu. To jedzenie spożywane w większych ilościach może być nawet za wysoką zawartość sodu.

Na przykład: rozmiar porcja 1/2 filiżanki małej zupy sodu wynosi 140 mg sodu. Jednak rzeczywisty rozmiar porcja to 1 kubek zupy. Twój licznik jest teraz podwoiła się 280 mg. Co zrobić, jeśli jesteś naprawdę głodny i mieć drugą miskę zupy? Teraz twój są 2 szklanki zupy i licząc do 520 mg. Jeśli to wszystko jesz w tym posiłku, to nadal ledwo być uważane za niska posiłek sodu. Jednakże, jeśli jesz niczego innego w tym posiłek, to może łatwo przejść i być wysoki posiłek sodu. Wyobraźmy sobie, że po prostu przez dodanie 2 tosty z 100mg do 200mg na każdy plasterek i 2 do 4 osełki masła lub margaryny dodatkową 50mg do 100mg na każdy pat.
Artykuł dzięki: brwi permanentne gdańsk